Existuje běžný kašmír

náš kašmír 40 mm / standardní kašmír 20 mm

náš kašmír 14 -  16 mikronů / standardní kašmír 25 mikronů /ovčí vlákno 36 mikronů

 100% cashmere  &  100% love 

Ten náš

Délka vláken:

Jemnost vláken:

Celý proces výroby kašmíru je pečlivě kontrolován a výroba je certifikována dle ISO. Během zpracování platí přísná kritéria pro plnění ekologických norem a humánního zacházení se zvířaty.

Proč kašmír? Protože má jedinečné vlastnosti.

Původ našeho kašmíru

Koza kašmírská/Capra Hircus Laniger

Městečko Cagli/ oblast Montefeltro/ Itálie

- naše přádelna

Višňové u Znojma/ jižní Morava/ Česká republika

- naše pletárna

Je inspirativní vidět, jakým způsobem se myšlenka mění ve skutečnost. Nadšeni schopnostmi tradičního pletařského řemesla v České republice, svěřili jsme naše představy malé dílně na jižní Moravě. Za pomoci japonských pletacích strojů Shima Seiki, ve spojení s manuální zručností a znalostmi této řemeslné dílny se právě zde zhmotňují návrhy jednotlivých kašmírových svetrů. Díky péči a umu místních řemeslníků nabývá kvalita samotného kašmíru na výjimečnosti.

Vyčesáváním srsti  těchto kašmírských koz získáváme nejkvalitnější bílé mongolské vlákno.

Žije v nadmořské výšce 4 000 m.n.m., při teplotách -40°C až +40°C.

Na výrobu jednoho svetru vyčešeme vlnu z 5-ti kašmírských koz.

Máme rádi minimalistické a funkční věci, a proto respektujeme výsadní právo hladkého kašmírového svetru, stát se prioritou základního šatníku. Z našich kolekcí Noah No je však patrné, že jsme se nespokojili pouze s jednoduchými úplety. Naším cílem je obohatit nabídku kašmírových svetrů o rafinované střihy a strukturované vzory. Zajímá nás syntéza dokonale příjemného materiálu a jedinečného designu. Neustále hledáme řešení pro naše modely, které jsou konstruovány citlivě vzhledem ke specifickým vlastnostem konkrétní příze a pečlivě kontrolovány během procesu pletení.

Vnitřní Mongolsko

ideální za každého počasí

propouští vlhkost

 8x hřejivější nežli ovčí vlna

přívětivý ke kůži

vydrží po generace

V rámci samotného kašmíru lze najít velké kvalitativní rozdíly. Naším základním požadavkem je plést kolekce Noah No jenom z nejlepších kašmírových přízí, které splňují certifikovaná kritéria kvality a ekologického zpracování.

LEHKÝ A VZDUŠNÝ

HŘEJIVÝ

TVAROVĚ STÁLÝ

HEBKÝ

"Jsme spokojeni jen s tím nejlepším."

Chceme poskytovat nejvyšší jakost a zároveň vědět, že během procesu výroby je postupováno s ohledem na zachování přírody. Proto pracujeme s kašmírem italských značek Cariaggi, Loro Piana, které jsou mezinárodně uznávanými přádelnami a partnerem prestižních módních domů.